Nordens ledande kursleverantör

Under våra 25 år i branschen har vi utbildat fler än 500 000 ledare och medarbetare, både i privat och i offentlig sektor. Vårt mål är att alltid erbjuda effektiva och verklighetsbaserade kurser av högsta kvalitet - i det format som passar dig bäst. Välkommen till oss.

Nordens ledande kursleverantör
Över 500 000 kursdeltagare

Lär av erfarna experter

Praktisk kunskap du kan använda direkt

Betyg i toppklass från deltagare

Det här säger våra kunder om våra kurser

Fantastiskt! Lena kunde hålla en fullt fokuserad trots det höga tempot
Erica Moberg Processledare Örnsköldsviks kommun
Mycket bra! Lena fick två dagar att gå väldigt fort, hon var rolig och inspirerande och fyllde en med massa tankar
Josefine Sandin Kundtjänstansvarig Telecenter i Umeå AB
Superbra
Mona Esteka Teamleader Mobility Motors Sweden AB Sätra
Otroligt bra inlevelse, lyhörd & engagerad kursledare. Jag hade gärna sett att det var 3 dagar på kursen då det berör så många ämnen som är väl så viktiga att diskutera
Jim Francke-Nygren IT-Tekniker Sweco AB
En bra kurs som väckte många tankar och idéer
Ylva Elfvendahl Systemförvaltare Region Västmanland
Smidigt och väldigt pedagogiskt, rekommenderar starkt!
Pontus Lindstedt Student Högskolan i Halmstad
En mycket bra kurs som berörde många olika situationer och gav oss "verktyg" att jobba med för att hantera dem. Öppnade också ögonen för hur mitt agerande som chef kan uppfattas av medarbetarna i vissa situationer. MYCKET BRA kursledare.
Ann - Christin Brinck Redovisningschef Benders Sverige AB
Superbra och intressant! Thomas är grymt duktig och pedagogisk och har en otrolig förmåga att se och engagera deltagarna.
Linda Bredesen Marknadsansvarig Calectro AB
Väldigt bra. Mycket rolig och trevlig kurs. En otroligt bra utbildare. Högsta betyg.
Markus Lindberg Produktionsansvarig Cemi AB
HR bokade in mig på denna kurs och det är jag mycket tacksam för. Inspirerande och matnyttig information som förhoppningsvis ger mig hjälpmedel i min nya roll.
Michael Sättermon Manager Interior Building Document AJ Produkter
Bra helhetssyn på de viktigaste sakerna man behöver kunna som chef. Jag känner mig tryggare i min chefsroll. Mycket bra utbildning både i detalj och i helhet!
Annette Johansson . .
Fick många tankeställare och aha- upplevelser. Detta är en utbildning som alla behöver, kommunikation är svårt och kan tolkas på olika sätt.
Matilda Åkerlund Kundtjänstansvarig Ryds Bilglas AB

Våra mest populära kurser just nu

De nyaste kurserna på Confex

Utforska ett livslångt lärande

Vi har sedan starten 1997 utbildat nästan 500 000 ledare och anställda, både i privat och offentlig sektor. Som Nordens ledande kursleverantör, kan vi garantera att du alltid får uppdaterad och relevant kunskap, när och var det passar dig tillsammans med marknadens bästa kursledare.

Se alla kurser eller Läs mer om oss

Välj företagsanpassad utbildning

Välj företagsanpassad utbildning

Kompetensutveckling är en viktig nyckel till framgång och tillväxt. Vi på Confex utvecklar och genomför skräddarsydda företags­utbildningar utifrån era önskemål och behov.

Confex är en ISO-certifierad kursleverantör, med lång och bred kunskap kring kompetensutveckling och företagsutbildningar.

Få skräddarsydda och certifierade utbildningar som hjälper er att nå era verksamhetsmål

Vi hjälper er med kompetenskartläggning och anpassar innehållet efter era behov

Spara tid och resekostnader - vi kommer till dig!

Läs mer om företagsanpassad utbildning

Vi kompetensutvecklar det svenska arbetslivet

sv-boliden.svg sv-chalmers.svg sv-forsvarsmakten.svg sv-goteborgstad.svg sv-ica.svg sv-microsoft.svg sv-nordea.svg sv-polisen.svg sv-stena.svg sv-stockholmstad.svg sv-svenskakyrkan.svg sv-svenskaspel.svg
sv-boliden.svg sv-chalmers.svg sv-forsvarsmakten.svg sv-goteborgstad.svg sv-ica.svg sv-microsoft.svg sv-nordea.svg sv-polisen.svg sv-stena.svg sv-stockholmstad.svg sv-svenskakyrkan.svg sv-svenskaspel.svg

Varför Confex är ditt säkra val

Människor växer och presterar bättre genom kompetensutveckling. Därför arbetar vi aktivt varje dag med att vara en självklar partner för företag som önskar att sända sina anställda på kvalitetssäkrade, effektiva och verklighetsbaserade utbildningar.

Sedan starten 1997 har vi utbildat över 500 000 ledare och medarbetare, både i privat och i offentlig sektor. Detta med syfte att göra det skandinaviska arbetslivet ännu bättre.

Över 500 000 kursdeltagare

Genom åren har vi utvecklat över 500 000 ledare och medarbetare med målsättningen att stärka arbetslivet.

Företagsanpassad utbildning

Vi utvecklar och genomför den utbildning som ni behöver, helt utifrån era behov och önskemål.